O Nas

"Rozmowy o UTW-UR" - audycja redaktor Anny Leśniewskiej, wyemitowana przez Polskie Radio Rzeszów w dniu 5 lipca 2020 r.

Audycja autorstwa redaktor Anny Leśniewskiej została wyemitowana przez Polskie Radio Rzeszów w dniu 5 lipca br.:

- O różnego rodzaju aktywności słuchaczy UTW-UR podczas stanu epidemii mówiła kol. Maria Suchy - rzecznik prasowy UTW-UR:

Mimo zamkniętej od marca Uczelni - Uniwersytet Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego działał dalej - online. Strona internetowa UTW-UR stała się głównym miejscem kontaktów. Wykładowcy przysłali już od marca swoje prezentacje z planowanych na auli wykładów, niektóre także z nagraniem fonicznym;  zamiast zajęć z gimnastyki - zostały opracowane zestawy ćwiczeń do wykonania w domu. W Święta Wielkanocne był ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną. Zostały również zamieszczane liczne fotoreportaże: z ulic Rzeszowa, o wiośnie widzianej z motolotni oraz inne prezentujące zainteresowania realizowane w domach. W maju ruszyły zdalne zajęcia przez komputery na kursie fotograficznym, w czerwcu zdalne zajęcia na kursie aktywnego lidera Do kolejnych zajęć zdalnych trwają przygotowania. Coraz więcej naszych słuchaczy nabiera śmiałości i korzysta z komputera i internetu - bo to stało się obecnie wręcz konieczne.

- O działalności Klubu fotografii w czasie pandemii, opowiadał kol. Zdzisław Świeca - instruktor klubu fotografii:

Mobilizuje członków klubu, by mimo pandemii pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie fotografii. Zajęcia fotograficzne online odbywają się regularnie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Klubowi fotograficy realizują fotograficzne “tematy miesiąca” – przysyłają swoje zdjęcia na konkursy wewnętrzne i wybierają najlepsze zdjęcia, które pokazywane są na stronie internetowej UTW-UR. W przygotowywaniu są też są kolejne wystawy fotograficzne (po epidemii).

https:/w.radio.rzeszow.pl/audycje/33170/klub-fotografii-utw-w-rzeszowie,