O Nas

Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Ogólne Słuchaczy UTW-UR w dniu 11 czerwca 2019 r. wybrało władze na 3-letnią kadencję 2019-2022, w składze - Zarząd: Irena Fabiańska, Danuta Kamieniecka-Przywara, Dorot

W związku z upływem trzyletniej kadencji zarządu UTW-UR, w dniu 11 czerwca 2019 w auli głównej UR odbyło się Sprawozdawczo – Wyborcze Zebranie Ogólne Słuchaczy UTW-UR. Mimo wagi spotkania frekwencja była niewielka: wydano 61 mandatów uprawniających do udziału w głosowaniach. Przed formalnym rozpoczęciem głosowań prezes Zarządu UTW-UR Danuta Kamieniecka – Przywara wręczyła dyplomy z okazji Jubileuszu 35 lecia UTW – UR: dla chóru Cantilena na ręce Bożeny Słowik i Marii Nowak oraz dla wyróżniających się liderów, szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz słuchaczy.

Zebranie zwołał ustępujący Zarząd, zawiadamiając o jego miejscu, dacie i godzinie oraz ramowym porządku obrad na dwa tygodnie przed jego planowanym terminem, podając informacje na wykładach, tablicy ogłoszeń w siedzibie UTW i na stronie internetowej. Zebraniu przewodniczył opiekun UTW-UR dr hab. Andrzej Bonusiak prof. UR. Po przegłosowaniu regulaminu zebrania i przyjęciu porządku obrad, dokonano wyboru Ewy Bożeny Wójcik na sekretarza zebrania, do komisji uchwał i wniosków wybrano Bernadettę Nowicką -Lassota i Marię Suchy; w skład Komisji Skrutacyjnej weszli: Andrzej Pondo, Janusz Obarski, Zdzisław Wąsacz, Wiesław Jary. W imieniu zarządu sprawozdanie za okres kadencji 2016-2019 złożyła jego prezes Danuta Kamieniecka – Przywara. W trakcie sprawozdania prezes omówiła szczegółowo prace poszczególnych członków zarządu a także osób współpracujących z zarządem w trakcie trzyletniej kadencji. Szczególne podziękowania za lata współpracy skierowała pod adresem sekcji fotograficznej, której członkowie systematycznie dokumentowali każde ważniejsze wydarzenie na UTW-UR. Omówiła także współpracę z SP UTW  przy realizacji projektów „Bezpieczna bankowość” i „Senior w mieście”. W imieniu Komisji Rewizyjnej sprawozdanie przedstawiła jej przewodnicząca – Barbara Walas, wnioskując o udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi. Sprawozdawczo – Wyborcze Zebranie Ogólne Słuchaczy UTW-UR przyjęło przedstawione sprawozdania i udzieliło Zarządowi UTW-UR absolutorium za działalność w kadencji 2016-2019.

W dyskusji słuchacze podnosili między innymi zbyt małą liczbę mężczyzn w zarządzie; odniesiono się krytycznie do realizacji projektu „Trzecia Misja Uczelni” w przypadku lektora języka angielskiego spoza uczelni, były także uwagi do organizacji i przebiegu zimowej Senioriady w Rabce.

Sprawozdawczo – Wyborcze Zebranie Ogólne Słuchaczy UTW-UR w dniu 11 czerwca 2019r. wybrało na 3-letnią kadencję 2019-2022 władze w składzie: Zarząd - Irena Fabiańska, Danuta Kamieniecka - Przywara, Dorota Kieś, Helena Mączka, Bernadetta Nowicka - Lassota, Janusz Obarski, Henryk Piasecki, Maria Sierżęga, Małgorzata Siuta, Maria Suchy, Ewa Bożena Wójcik; Komisja Rewizyjna - Zofia Ostrowska-Tor, Halina Radwańska, Kazimiera Rząsa, Barbara Walas.

Maria Suchy.