ŻYCZENIA NA WIELKANOC OD PREZES UTW-UR MAŁGORZATY SIUTY.

Koleżanki i Koledzy,  Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego!

Wielkanoc jest najważniejszym i najstarszym świętem, które obchodzimy z okazji Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielki Post i Wielkanoc to święta silnie zakorzenione w polskiej tradycji. Wielkanocne zwyczaje i symbolika znane są każdemu z nas. Jajko jest symbolem odradzającego się życia i płodności, w wierzeniach religijnych znane jest jako symbol zmartwychwstania. Symbolika wielkanocnego zajączka  oznacza nadchodzącą wiosnę oraz przyrodę budzącą się do życia. Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan wszystkich wyznań.

Jednak tegoroczne Święto Zmartwychwstania będzie w cieniu pandemii i restrykcji związanych z bezpieczeństwem. Wprowadzane przepisy i wytyczne zmieniają się dynamicznie, jednak nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miałaby ustąpić do Wielkanocy. Trwająca pandemia zmienia nasze zachowania.  Zachowujmy środki ostrożności dla własnego dobra i dla własnej Rodziny. Jednocześnie bądźmy wrażliwi na innych i pomagajmy osobą samotnym i niepełnosprawnym.

Zgodnie z zarządzeniem JM Rektora UR zajęcia na naszym UTW-UR zostały zawieszone . Wszystkie zajęcia objęte projektem unijnym , które są zawieszone, odbędą się jak tylko będą warunki do bezpiecznego uczestnictwa nas Seniorów. Czas trwania projektu po akceptacji zostanie przesunięty na 2021 rok.

„Zostań w domu" na Wielkanoc!

Spotkania  z osobami bliskimi  są bardzo ryzykowne. Szczególnie dla osób starszych . Lepiej więc te Święta spędzić w gronie osób, z którymi mieszkamy na stałe. Śniadanie wielkanocne przez skype może do tradycji nie należy, ale da poczucie bliskości i uczestnictwa we wspólnym wydarzeniu.  A przecież również  my Seniorzy coraz lepiej radzimy sobie z techniką.

Mając nadzieję na lepsze jutro, życzę wszystkim Słuchaczom oraz  Waszym Rodzinom,  zdrowych, spokojnych Świąt, pełnych optymizmu i nadziei. Święta Wielkanocne w 2020 będą inne niż te, które znamy, ale mimo wszystko, mogą być udane.

Małgorzata SIUTA Prezes UTW-UR