Sekcja języków obcych

Sprawozdanie sekcji j.angielskiego - II sem.2023/2024.

Sprawozdanie z funkcjonowania sekcji języka angielskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w II semestrze roku akademickiego 2023/2024

W II semestrze  roku akademickiego 2023/24 kontynuowało naukę w ramach sekcji języka angielskiego  – 120 osób. W stosunku do ilości słuchaczy w analogicznym okresie ubiegłego roku akademickiego,  ilość ta wzrosła o 23  osoby, co wynika z faktu, że powstały dwie nowe początkujące grupy (XI i XII). W trakcie nauki, po I semestrze  7  osób zrezygnowało,   czego  przyczyną były sprawy losowe i osobiste. Żadna rezygnacja z dalszej nauki nie wynikała z rozczarowania systemem nauczania czy osobą  prowadzącego zajęcia.

Nauka odbywała się w systemie  30 spotkań podzielonych na 15 dwugodzinnych lekcji lub 28 – podzielonych na 14 spotkań.  Zmianie uległa osoba kierowniczki grupy nr  A 8 , gdzie miejsce dotychczasowej osoby funkcyjnej zajęła pani Ewa Rybka–Tarsa.

Z podsumowania funkcjonowania grup językowych w obrębie języka angielskiego wynika, że rezygnacja z zajęć po ukończeniu I semestru nauki nie była zjawiskiem nagminnym, dotyczyła zaledwie kilku osób i najwięcej osób zrezygnowało w grupach początkujących, co może być następstwem rozminięcia się oczekiwań słuchaczy z wymaganiami prowadzącego,  utraty zainteresowań pomimo wcześniej zgłoszonego akcesu, względnie obarczenia się zbyt dużą ilością innego rodzaju zajęć, co w konsekwencji nie pozwalało na realizację wszystkich podjętych zobowiązań.

Z informacji uzyskanych od kierowników grup wynika, że większość studentów uczących się języka angielskiego,  zamierza kontynuować naukę w macierzystych grupach w nowym roku akademickim 2024 / 2025, jeżeli tylko grupy będą reaktywowane.

Koordynator sekcji języka angielskiego  UTW-U - Marta Waczew