Stowarzyszenie Przyjaciół UTW

"Aktywny senior to zdrowszy senior"

Projekt „Aktywny senior to zdrowszy senior”, dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 9/2023/PS.

KOMUNIKAT NR 5/23.08.2023

Wystawa Klubu Malarstwa UTW-UR Grupa II

W ramach realizacji projektu „Aktywny senior to zdrowszy senior”, dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 9/2023/PS z dnia 27 czerwca 2023, Grupa II Klubu Malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR zorganizowała wystawę przeglądową swoich prac w salach wystawowych Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, przy Rzeszowskiej Estradzie, przy ul. Jagiellońskiej 24. Wernisaż wystawy odbył się w poniedziałek 21 sierpnia 2023 o godzinie 17.00. Wydarzenie zgromadziło grono 55 osób, w tym licznie przybyłych członków obu grup malarskich UTW-UR, kolegów z Klubu fotografii UTW-UR, a także rodziny i sympatyków samych twórców. Powitania zebranych i otwarcia wernisażu dokonała pani Małgorzata Krużel reprezentująca Estradę Rzeszowską. Przebieg wydarzenia był dokumentowany między innymi przez reportera z portalu https://nowiny24.pl/pl i https://rzeszow.naszemiasto.pl/rzeszow, gdzie ukazał się materiał wideo, zawierający wywiady z dr Katarzyną Cwynar - opiekunką artystyczną Grupy II, Ewą Wilską - moderatorką Grupy II Klubu Malarstwa oraz Marią Suchy – Prezes SP UTW w Rzeszowie. Przedstawiając zebranym podstawowe informacje o tematyce wystawy, jak też o jej twórcach, dr Katarzyna Cwynar podkreśliła niezwykłe zaangażowanie seniorów w pracę twórczą, której rezultaty dorównują, a niekiedy przewyższają prace studentów UR. Z kolei Maria Suchy przekazała, że wernisaż został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Podziękowała gospodarzom obiektu za udostępnienie powierzchni wystawowej seniorom oraz dr Katarzynie Cwynar za tak zaangażowaną współpracę ze słuchaczami UTW-UR. Poinformowała również, że projekt „Aktywny senior to zdrowszy senior”, jest jednym z trzech, realizowanych obecnie przez SP UTW we współpracy z UTW-UR. Zaprosiła zebranych do udziału w Dniach Otwartych Drzwi UTW-UR, które zaplanowano na 26 września 2023 w budynku UR przy ul. Rejtana 16 C. W przygotowanie cateringu dla uczestników wernisażu zaangażowała się kol. Anna Leśniowska, a fotorelacje przygotowali Halina Cisak, Magdalena W. Jankisz i Janusz Obarski z Klubu Foto. Na zakończenie zebrani zostali zaproszeni na kolejne wernisaże, tym razem poplenerowe, Klubu Malarstwa UTW-UR, które odbędą się jesienią w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Maria Suchy

link z materiałem wideo - Jacek Miciuda:

Poniżej link ze zdjęciami z wernisażu - Magdalena W. Jankisz: