Zdrowie publiczne - 3 nowe specjalności!!!

Zdrowie publiczne-specjalności.jpg [145.88 KB]

3 nowe specjalności w ofercie Zdrowia publicznego wpisują się w potrzeby dzisiejszego rynku pracy i są ciekawą propozycją dla wszystkich zainteresowanych rozwiązywaniem narastających problemów zdrowotnych, z którymi mierzy się współczesny świat.

Wszyscy studenci rozpoczynający studia I stopnia od roku akademickiego 2020/2021 w Instytucie Nauk o Zdrowiu mogą wybrać nową specjalność: „Medycyna podróży i zdrowie międzynarodowe”. To oferta dla tych, którzy interesują się zdrowym podróżowaniem, czyli kompleksową informacją na temat zagrożeń zdrowotnych czyhających na podróżników, oceną bieżącej sytuacji zdrowotnej na świecie - także w kontekście trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, zaleceń dotyczących profilaktyki chorób tropikalnych oraz informacji o rekomendowanych szczepieniach.

Od nowego roku akademickiego Instytut Nauk o Zdrowiu przygotował też nową ofertę specjalności dla studentów II stopnia. Będą oni mogli wybrać jedną z dwóch nowości: „BHP i ochrona radiologiczna” oraz „Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych w podmiotach leczniczych”. To oferta dla wszystkich tych, którzy planują pracę bądź już pracują w jednostkach ochrony zdrowia i pragną zdobyć nowe kwalifikacje. Dodatkowo, w przypadku ukończenia studiów w ramach specjalności „Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych w podmiotach leczniczych” absolwenci otrzymają CERTYFIKAT Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej potwierdzający zdobyte kompetencje zawodowe.

Więcej szczegółów i pełna oferta specjalności dla kierunku dostępne na stronie:

https://ur.edu.pl/kandydat/oferta-edukacyjna-ur/studia-i-kierunki/zdrowie-publiczne(Link do innej strony)

Zapraszamy!