Aktualności

Warsztaty „Current strategies for innovative and experimental treatment: from cancer to senescence”
Serdecznie zapraszamy do udziału online w warsztatach organizowanych przez Wydział Biotechnologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytet Warszawski, Instituto de Nanociencia y Materiales de Aragón oraz Latvian Biomedical Research and Study Centre pod nazwą „Current strategies for innovative and experimental treatment: from cancer to senescence” w dniu 27 maja 2025.

Gratulacje dla Pracowników naszego Wydziału z Zespołu Inżynierii Metabolicznej Drobnoustrojów!
Z przyjemnością informujemy, że ukazało się drugie, zaktualizowane i rozszerzone wydanie książki poświęconej biotechnologicznym zastosowaniom grzybów jedno- i wielokomórkowych w różnych sektorach przemysłu.

Doktorantka z Wydziału Biotechnologii otrzymała stypendium wyjazdowe w ramach projektu UR PhD student
Miło jest nam poinformować, że w ramach konkursu na staże naukowo-badawcze oraz szkoleniowe organizowanego przez Szkołę Doktorską UR w ramach projektu „UR an international PhD student” (BPI/STE/2023/1/00001/DEC/01) finansowanego przez NAWA STER jedno ze stypendiów zostało przyznane doktorantce Pani mgr inż Julii Słaby.

Biała Sobota – Nie daj się rakowi!
1 marca 2025 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie odbyła się Biała Sobota – Nie daj się rakowi, wydarzenie poświęcone profilaktyce i edukacji onkologicznej. W inicjatywie tej aktywnie uczestniczyło Studenckie Koło Naukowe Bio-Tech, organizując stoisko edukacyjno-informacyjne, które przyciągnęło wielu zainteresowanych.

Dzień Chorób Rzadkich
28 lutego na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego obchodziliśmy Dzień Chorób Rzadkich – wyjątkowe wydarzenie mające na celu zwiększenie świadomości na temat rzadkich schorzeń oraz znaczenia badań naukowych w ich diagnozowaniu i leczeniu.

Cykl nowych publikacji prof Sybirnej o biologicznie aktywnych substancjach pochodzenia roślinnego
Z przyjemnością informujemy, że w 2025 roku opublikowano już dwie prace naukowe, których współautorką jest prof. dr hab. Nataliia Sybirna, pracowniczka Naszego Wydziału