Aktualności/News

Dyrektor Szkoły Doktorskiej UR członkiem Rady Doskonałości Naukowej

Niezmiernie miło jest Nam poinformować, że Dyrektor Szkoły Doktorskiej UR - Pan dr hab. Maciej Wnuk, prof. UR - decyzją środowiska naukowego w dyscyplinie biotechnologia został wybrany na członka Rady Doskonałości Naukowej na kadencję 2024-2027.

Dr hab. Maciej Wnuk to pracownik Instytutu Biotechnologii, który prowadzi badania w obszarze biologii molekularnej, inżynierii materiałowej oraz biotechnologii. W szczególności jego zainteresowania koncentrują się na opracowywaniu nowych narzędzi dostarczania leków do komórek ludzkich oraz opracowywaniu nowych rozwiązań technologicznych w obszarze biotechnologicznym. Na jego dorobek składa się ponad 120 prac oraz 6 patentów. Był także dwukrotnym stypendystą FNP START. Jego współczynnik cytowania prac (indeks H) wynosi 26. Jest członkiem Komitetu Biotechnologii PAN. Obecnie kieruje projektem OPUS zatytułowanym „Nanoplatforma senolityczna oparta na nanowłóknach elektroprzędzonych dostarczająca pochodne nutraceutyków w celu usunięcia komórek nowotworu raka piersi z zaindukowanym przez chemioterapeutyki starzeniem”.