Aktualności/News

Wystawa artystyczno-badawcza doktorantów UR i UKEN w Czytelni Nauk Humanistycznych i Prawnych w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego

Zapraszamy do obejrzenia wystawy artystyczno-badawczej doktorantów UR i UKEN w Czytelni Nauk Humanistycznych i Prawnych w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Pigonia 8, Rzeszów, piętro 1.

Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Pigonia 8, Rzeszów, piętro 1, czytelnia II

Czas trwania: 24/05/2024 – 28/06/2024

Otwarcie wystawy: 24/05/2024 godz. 14:30

DS010803N, 803, 8.3. –  kody dyscypliny “sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki” nadane przez różne systemy. Każda z dyscyplin w szkole doktorskiej funkcjonuje na podobnych zasadach. Dyscypliny artystyczne podlegają tym samym wymogom formalnym i ewaluacyjnym co nauki ścisłe czy społeczne. Proces twórczy zostaje wpisany w procedury badawcze i w mierzalne wymogi formalne.

Wystawa jest odniesieniem doktorantów z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie do funkcjonowania w tym systemie oraz do pozycji artysty-badacza. Czy można w ogóle rozliczać się z realizacji procesu twórczego, czy da się go zaplanować, jak radzić sobie z procedurami?

Wydarzenie jest interwencją twórczą w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, nieprzeznaczoną do wystawiennictwa. Jest dostępna dla osób odbiorczych w godzinach otwarcia biblioteki.

Osoby uczestniczące:

Ewelina Figarska, Magdalena Franczak, Barbara Hubert, Paweł Korbus, Jacek Machowski, Kuba Maciejczyk – UR

Paulina Mazurek, Michał Tokarz, Joanna Stawowy, Sebastian Segura - UKEN