Aktualności/News

Sukces Pani mgr Barbary Porczyńskiej - doktorantki Szkoły Doktorskiej UR

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Pani mgr Barbara Porczyńska, doktorantka Szkoły Doktorskiej UR w dyscyplinie artystycznej: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki została jedną z laureatek prestiżowego międzynarodowego konkursu the 12th international painting & sculpture competition „FIGURATIVAS 2023”. Jej obraz “Everything is under control” (olej na płótnie 100x100 cm, 2023) zdobył nagrodę: PREMIO MATERIAL ARTÍSTICO „ESCODA”.

Jury obradowało w Barcelonie 8 lipca 2023 r. w składzie: Jordi Díaz Alamà, Miriam Escofet, Antonio López, Guillermo Lorca, Arantzazu Martínez i Tomás Paredes oraz przewodniczący José Enrique González, Prezes The Fundació Privada de les Arts i els Artistes.

Nagrodzony obraz będzie można zobaczyć na wystawie finałowej od 6 października 2023 r. do 14 stycznia 2024 r. w Museu Europeu d'Art Modern (MEAM) w Barcelonie. Wystawie będzie towarzyszył katalog „Figurativas 2023”.

Konkurs „Figurativas” organizowany przez The Fundació Privada de les Arts i els Artistes ma na celu promowanie i upowszechnianie znaczenia sztuki figuratywnej w sztuce współczesnej.

Serdecznie gratulujemy!!!