Konkurs dla doktorantów Szkoły Doktorskiej UR na projekt graficzny informatora / Competition for PhD students of the UR Doctoral School for a graphic design of a guide

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

15.01.2024 r.

Działanie finansowane ze środków Projektu „UR an international PhD student” (decyzja Dyrektora NAWA nr BPI/STE/2023/1/00001/DEC/01 z dnia 19.10.2023 r.) zgodnie z założeniami Programu STER NAWA – umiędzynarodowienie szkół doktorskich

Szkoła Doktorska w Uniwersytecie Rzeszowskim

Przedmiot konkursu

Opracowanie projektu graficznego anglojęzycznego informatora planowanego w ramach działania pt. „UR an international PhD student”

Termin i miejsce składania projektów

• projekt w postaci elektronicznej w formacie PDF, zapisany na pendrive’ie, należy złożyć w sekretariacie Szkoły Doktorskiej UR (35-959 Rzeszów, al. T.Rejtana 16c, bud. A1, pok. 29) w nieprzekraczalnym terminie do 29 lutego 2024 r. (do godziny 15.00),
  • dodatkowo Uczestnik konkursu zobowiązany jest złożyć w w/w terminie:
    • załącznik nr 1 do Regulaminu – oświadczenie Uczestnika Projektu dotyczące danych osobowych RODO NAWA,
    • załącznik nr 2 do Regulaminu – dodatkowa zgoda Uczestnika Projektu na przetwarzanie danych osobowych.

Warunki konkursu

• Konkurs przeznaczony jest dla doktorantów Szkoły Doktorskiej UR w dyscyplinie artystycznej: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki
  • Projekt graficzny obejmuje:
    • koncepcję artystyczno-projektową informatora,
    • projekt okładki,
    • opracowanie graficzne stron: przedtytułowej, przytytułowej (jeśli strony te przewidziane są w projekcie), tytułowej, redakcyjnej, spisu treści (lub pierwszej strony spisu treści), trzech przykładowych rozkładówek części merytorycznej informatora (w tym strony, zawierające tekst i ewentualne ilustracje/fotografie).
  • Uczestnik konkursu zobowiązany jest do przestrzegania Regulamin uczestnictwa w działaniach finansowanych ze środków Projektu „UR an international PhD student” (decyzja Dyrektora NAWA nr BPI/STE/2023/1/00001/DEC/01 z dnia 19.10.2023 r.) zgodnie z założeniami Programu STER NAWA – umiędzynarodowienie szkół doktorskich dostępnego na stronie https://www.ur.edu.pl/pl/doktorant/szkola-doktorskadoctoral-school/ster-nawa-ur-an-international-phd-student/regulaminy-regulations/regulamin-uczestnictwa-w-dzialaniach-finansowanych-ze-srodkow-projektu-regulations-for-participation-in-activities-financed-by-the-project
  • Uczestnik, zgłaszając pracę konkursową, oświadcza, że:
    • jest wyłącznym autorem pracy konkursowej,
    • wyraża zgodę na wykorzystanie przez Organizatora pracy konkursowej do wszelkich czynności, związanych z Konkursem i jego promocją,
    • praca konkursowa nie narusza praw autorskich i pokrewnych oraz dóbr osobistych osób trzecich.

Format i warunki techniczne

• format informatora dowolny, nie powinien jednak przekraczać rozmiaru A4,
  • liczba stron nie powinna przekraczać 64 + okładka,
  • zawartość merytoryczną informatora dostarcza sekretariat Szkoły Doktorskiej UR wraz z niezbędnymi materiałami promocyjnymi projektu, tj. logo UR (w zgodzie z zapisami Księgi identyfikacji wizualnej UR), logo HR, logo NAWA STER, nazwą grantu i numerem umowy.

Komisja Konkursowa

W skład Komisji Konkursowej wchodzą członkowie Rady Szkoły Doktorskiej UR.

Dokonując wyboru najlepszej pracy, Komisja bierze pod uwagę walory estetyczne i użytkowe, w tym oryginalność, przejrzysty układ projektu, czytelność tekstu i ilustracji.

Nagroda

Wyłoniony przez Komisję Konkursową Zwycięzca otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości PLN 5000,00 (pięciu tysięcy złotych) brutto, która wypłacona zostanie po wypełnieniu przez Zwycięzcę wszystkich zobowiązań.

Klauzula

• Zwycięzca Konkursu zobowiązany jest wykonać zgodnie z nagrodzonym projektem pełny skład i przygotowanie informatora do druku, przygotowanie go do publikacji na stronie internetowej Szkoły Doktorskiej UR oraz dostarczyć materiały w postaci plików PDF, odpowiednich do zastosowania w obu obszarach w terminie 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników konkursu.
  • Zwycięzca Konkursu wyraża zgodę na publikację swojej pracy w formie drukowanej i elektronicznej oraz gotowość do wprowadzenia ewentualnych zmian w projekcie.
  • Zwycięzca Konkursu zobowiązany jest do współpracy z drukarnią w celu osiągnięcia jak najlepszej jakości druku wydawnictwa.

Ochrona danych osobowych i RODO

1. W związku z udziałem w Konkursie, Uczestnicy zezwalają Organizatorowi na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO.
  2. Dane osobowe Uczestników będą wykorzystywane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, ogłoszeniem wyników oraz kontaktami z Uczestnikami.
  3. Uczestnicy mają prawo dostępu, poprawiania oraz usunięcia swoich danych osobowych, jak również do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Prosimy o kontakt z Organizatorem w sprawach związanych z ochroną danych osobowych.