Inni o nas – współpraca ze szkołami

Szkoły średnie – region

Biblioteka Austriacka UR, jako dostępny dla całej społeczności lokalnej ośrodek kultury austriackiej, organizuje od jesienni 2016 r. liczne eventy dla szkół, konkursy, wykłady, spotkania z austriackimi dyplomatami, pisarzami, tłumaczami itp. Do lipca 2024 r. w eventach Biblioteki Austriackiej wzięło udział łącznie ponad 4 700 osób.

Jako ślad udanej współpracy ze szkołami średnimi w naszym regionie – informacje z wybranych stron szkół, opisujące wizyty w naszej bibliotece uczniów z placówek z następujących miejscowości: Krosno, Ustrzyki, Jeżowe, Biłgoraj, Dębica, Jarosław, Przemyśl, Kolbuszowa, Strzyżów, Dynów, Ropczyce.

Szkoły średnie – Rzeszów

Większość szkół średnich z Rzeszowa współpracuje z naszą biblioteką. Jako ślad udanej współpracy ze szkołami średnimi w naszym mieście – informacje z wybranych stron szkół, opisujące wizyty w naszej bibliotece uczniów z następujących placówek:  III LO, VIII LO, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Muzycznych. Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Gospodarczych, XII LO.

Szkoły podstawowe – region

Jako ślad udanej współpracy ze szkołami podstawowymi w naszym regionie – informacje z wybranych stron szkół, opisujące wizyty w naszej bibliotece uczniów z placówek z następujących miejscowości: Przeworsk i Przemyśl.

Szkoły podstawowe – Rzeszów

Jako ślad udanej współpracy ze szkołami podstawowymi w naszym mieście – informacje z wybranych stron szkół, opisujące wizyty w naszej bibliotece uczniów z następujących placówek: SP nr 23 i SP nr 12.

Uniwersytet Trzeciego Wieku UR

Niedawno Biblioteka Austriacka rozpoczęła także współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku UR.