Dr Dariusz Król, wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Kilońskiej Akademii Johanny Mestorf

Dr Dariusz Król, adiunkt w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w dniach 13-18.03.2023 r. wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Kilońskiej Akademii Johanny Mestorf (JMA) zatytułowanej „Scales of Social, Environmental and Cultural Change in Past Societies” (Christian-Albrechts-Universität zu Kiel). W referacie „Environmental conditions of the Gordineşti II–Stînca goală settlement from the late 4th millennium BC (Northern Moldova). Case study” przedstawił aktualne wyniki badań interdyscyplinarnych realizowanych w północnej Mołdawii przez zespół badawczy kierowany przez prof. dr hab. Małgorzatę Rybicką.

Badania w Gordineşti prowadzone są w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki Opus 15, nr 2018/29/B/HS3/01166 - „Gordineşti-Stînca goală jako modelowy przykład rozwoju i schyłku obronnych osiedli kultury trypolskiej z końca IV tys. BC”