Biblioteka Austriacka w Rzeszowie - Aktualności

Zakładki znajdują się po lewej stronie, u dołu (wersja w komputerze) lub powyżej (wersja na telefonie, „Rozwiń menu kategorii”). Są to: Aktualności, Historia biblioteki, Zespół, Bibliografia pracowników, Katalog online, Dziedziny, Projekty cykliczne, Instytucje wspierające, Misja, Przydatne linki, Kontakt, Zobacz nas na Facebook`u, Współpraca międzynarodowa)

Biblioteka Austriacka UR serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z utytułowaną pisarką austriacką Rheą Krčmářovą

Rhea Krčmářová

20. marca (środa), godz.10:15,
Budynek A 3, sala 207

Rhea Krčmářová urodziła się w Pradze, a dorastała w Wiedniu i na jego obrzeżach. Studiowała sztukę języka na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu (Universität für Angewandte Kunst Wien). Jej twórczość została wyróżniona licznymi nagrodami i stypendiami. Pisze prozę, teksty dla teatru, libretta, eseje i wiersze (m.in. na Instagramie). Eksperymentuje ze sztuką transmedialną, sztuką tekstu i książką artystyczną.

Na spotkaniach w Polsce pisarka przeczyta fragmenty powieści „Monstrosa”, pasjonujący tekst o wyobcowaniu z własnego ciała i o cenie, jaka płacimy za wirtualne ideały piękna.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie
i rozmowę z pisarką!