Biblioteka Austriacka w Rzeszowie - Aktualności

Zakładki znajdują się po lewej stronie, u dołu (wersja w komputerze) lub powyżej (wersja na telefonie, „Rozwiń menu kategorii”). Są to: Aktualności, Historia biblioteki, Zespół, Bibliografia pracowników, Katalog online, Dziedziny, Projekty cykliczne, Instytucje wspierające, Misja, Przydatne linki, Kontakt, Zobacz nas na Facebook`u, Współpraca międzynarodowa)

Oferta całoroczna warsztatów dla szkół

BIBLIOTEKA AUSTRIACKA W RZESZOWIE I KATEDRA GERMANISTYKI UR
W ROKU AKADEMICKIM 2023/2024
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA WARSZTATY O NASTĘPUJĄCEJ TEMATYCE:

1) Wiedeń od A do Z. Wycieczka multimedialna (z przewodnikiem)
2) Wiedeń jako atrakcja turystyczna – spacer multimedialny
3) „Gościu, siądź pod mym płatkiem, a odpoczni sobie” – Rosarium w wiedeńskim Volksgarten
4) „Aby świat był weselszy dzięki kolorom i zabawnym kształtom.” (FH) - Hundertwasserhaus, czyli bajkowy „krzywy dom” w Wiedniu
5) Jan III Sobieski a… barok w Wiedniu
6) Hiszpańska Szkoła Jazdy. Białe konie lipicańskie w Wiedniu tańczą w balecie?
7) Multimedialny spacer po najpiękniejszej ulicy Europy – Ringstraße
8) Wiedeń „od kuchni”
9) Śladami polskich pamiątek w Wiedniu
10) Jesteśmy w najbardziej prestiżowym towarzystwie na świecie! – czyli multimedialna wizyta w wiedeńskim Gabinecie figur woskowych Madame Tussauds
11) Wiedeński Prater (125 rocznica zbudowania kultowej karuzeli)
12) Odkryj świat dzieci i młodzieży na wiedeńskim dworze
13) Cesarzowa Sissi – mit a rzeczywistość
14) Maria Teresa: strateg–matka–reformatorka – czyli kobieta sukcesu sprzed 300 lat
15) Franciszek Józef – „wieczny cesarz” prywatnie
16) Wiedeńskie ZOO – najstarszy ogród zoologiczny na świecie
17) Wiedeńska Secesja
18) 200 lat kolędy „Cicha noc” – historia, przesłanie, współczesność
19) Od świątecznych jarmarków po Sternsinger, czyli Boże Narodzenie «po austriacku»
20) Wspólne śpiewanie kolęd i piosenek zimowo-świątecznych
21) Wielkanoc w Austrii
22) Walce wiedeńskie – szkolenie praktyczne (tylko w karnawale)

Po prezentacji każdorazowo odbędzie się konkurs z nagrodami. Każda grupa otrzyma certyfikat uczestnictwa w warsztatach. Terminy – do ustalenia pod adresem mailowym: florekea@wp.pl / ecwanek@ur.edu.pl lub telefonicznie: 668 604 447.
Ponadto wszystkich zainteresowanych zapraszam na spacer po kampusie uniwersytetu, połączony z przedstawieniem oferty edukacyjnej naszej uczelni.

Do zobaczenia!