Agnieszka Lech-Bińczycka – wystawa grafiki

AGNIESZKA LECH-BIŃCZYCKA Urodzona w 1984 roku. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku w pracowni Prof. Włodzimierza Kotkowskiego. Stypendystka Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza (2008). W latach 2008/2011 podejmowała studia doktoranckie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (pracownia Prof. Henryka Ożoga). Od roku 2012 zatrudniona na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, od 2020 roku na stanowisku profesora UR w Instytucie Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi wykłady z historii grafiki oraz zajęcia w pracowni druku wklęsłego. Od 2009 roku aktywnie uczestniczy w przeglądach grafiki w Polsce i za granicą. Zajmuje się grafiką warsztatową, głównie technikami metalowymi oraz rozwijaniem własnej autorskiej techniki.

www.pragaleria.pl

Wernisaż wystawy grafiki Agnieszki Lech-Bińczyckiej "SiC"