Magdalena Uchman - "Popamiątki"

Magdalena Uchman jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Krzysztofa Skórczewskiego. W roku 2010 ukończyła Środowiskowe Studia Doktoranckie na Wydziale Grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 2020 pracuje na stanowisku profesora w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Teorii Sztuki. Zorganizowała ok. 30 wystaw indywidualnych. Brała udział w ponad 200 wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych, jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.

O wystawie: "Cykl Po-pamiątki jest rodzajem zatrzymania czasu w grafice, oznacza zapisywanie momentów czy chwil, które nie tracą aktualności i nie przemijają bezpowrotnie. Stają się także przywołaniem przeszłości, która przenika się w taki sposób, że czasami świat miniony staje się bardziej realny od świata teraźniejszego. Sięgając do przeszłości, widzę zdarzenia, sytuacje, przedmioty, osoby".