Przeworskie Spotkania Artystyczno-Naukowe2023 "Interakcje sztuk wizualnych i nauk biologicznych"

PRZEWORSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNO – NAUKOWE 2023 "Interakcje sztuk wizualnych i nauk biologicznych"

Dnia 11 maja 2023 roku, w przeworskim Ratuszu odbędzie się konferencja PRZEWORSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNO-NAUKOWE pod tytułem „Interakcje sztuk wizualnych i nauk biologicznych”, która towarzyszy 5 edycji międzynarodowego Sympozjum Art and Science „Sztuka Apoptozy”. Celem konferencji jest podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji między naukowcami, biologami oraz artystami sztuk wizualnych. Będzie to próba zdefiniowania możliwości intelektualnych interakcji między tymi środowiskami. Współorganizatorami konferencji są: Instytut Sztuk Pięknych - Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego, Polskie Towarzystwo Biochemiczne, Fundacja Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu-Wydział Sztuki, Koło Badań Artystycznych Doktorantek i Doktorantów Szkoły Doktorskiej UR oraz Burmistrz Miasta Przeworska.

Adresatami konferencji będą przede wszystkim pracownicy, doktoranci i studenci uczelni artystycznych oraz pasjonaci i sympatycy nauk biologicznych i sztuk wizualnych. Konferencji będzie towarzyszyć pokaz wybranych prac zaproszonych przez organizatorów studentów uczelni artystycznych, doktorantów, artystów oraz wybranych uczestników 5 edycji międzynarodowego Sympozjum Art and Science „Sztuka Apoptozy”, wystawionych w przeworskiej Galerii Magistrackiej. Otwarcie tych wystaw odbędzie się podczas wspomnianej konferencji.