W Chorwacji w dniach 3-7.06.2024 roku w ramach programu Erasmus+ w Akademiji primijenjenih umjetnosti (APURI) staż odbyła Anna Steliga

W Chorwacji w dniach 3-7.06.2024 roku w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility For Teaching w Akademiji primijenjenih umjetnosti (APURI) staż odbyła Anna Steliga. Akademia Sztuk Stosowanych wchodzi wraz z 10. wydziałami w skład Uniwersytetu w Rijece – Sveučilište u Rijeci (UNIRI). Anna Steliga przeprowadziła cykl wykładów i zajęć warsztatowych z zakresu arteterapii, m.in. Art therapy – therapy through art, Art therapy in the rehabilitation of patients with schizophrenia, Drawing in psychotherapy dla studentów ostatniego roku studiów magisterskich. Wraz z dr Niną Licul i dr Radovanem Kunić miała okazję zwiedzić akademię (m.in. pracownie mozaiki), obserwować przygotowania do wystawy końcoworocznej, a także zobaczyć trwającą w uczelnianej Galerii wystawę twórczości Kruno Vrgoča zatytułowaną „Spiralni tijekovi željeznih objekata”. APURI to kolejna uczelnia zagraniczna (po uczelniach z Ukrainy, Mołdawii, Hiszpanii i Brazylii), która weźmie udział w prowadzonych obecnie przez ISP badaniach z zakresu teorii sztuki.