TRIENNALE MALARSTWA STUDENCKIEGO 2024 - KONKURS

TRIENNALE MALARSTWA STUDENCKIEGO Rzeszów 2024

Celem prezentacji konkursowej jest ukazanie tendencji, kierunków rozwoju, postaw studentów i młodych artystów skupionych wokół uczelni wyższych w Polsce, realizujących swoje projekty w medium malarstwa a także formach malarstwa wykraczających poza tradycję. Ważnym celem przedsięwzięcia jest również promocja i zachęta do działania w tej, tak unikalnej dziedzinie artystycznej pracy. Obserwowanie różnic i podobieństw a także kontynuacji idei artystycznych w różnych ośrodkach uczelnianych w Polsce. Porównanie i wyodrębnienie tego, co jest indywidualną osobistą wypowiedzią od mód, tendencji i profesjonalnych strategii artystycznych. Nie obawiamy się o dzisiejszą kondycję tego sposobu wypowiedzi, ciekawi nas jednak pozycja malarstwa, jego wartość wśród wielości wizualnych propozycji współczesności a także prognoza na przyszłość w oparciu o wizualne reagowanie na bodźce zewnętrzne i przekazywany od wieków, nieustający zachwyt obrazem.