Zapraszamy na warsztaty "Archiwum i Pamięć" dla studentów, doktorantów i pracowników ISP prowadzone przez profesora Jacka Kolasińskiego z Floryda International University.

W dniach 03-04.06.2024 r. w Instytucie Sztuk Pięknych UR odbędą się warsztaty pt. "Archiwum i Pamięć" dla studentów, doktorantów i pracowników ISP, prowadzone przez profesora Jacka Kolasińskiego z Floryda International University.

Miejsce i czas: przestrzenie budynku A2, poniedziałek godz. 9.00 – 12.00, wtorek godz. 9.00 – 11.30

"Kto kontroluje przeszłość, ten kontroluje przyszłość. Kto kontroluje teraźniejszość, ten kontroluje przeszłość”.

- Georg Orwell, Rok 1984

Warsztaty: „Archiwum i Pamięć”

Archiwum może przyjąć różne formy, od prostego folderu schowanego w szafie na dokumenty, po eklektyczną kolekcję z pracowni artysty. Zasadniczo archiwum to zbiór dokumentów i zapisów, które oferuje głębokie wglądy w historię i istotę jego tematu.

Uczestnicy warsztatów zanurzą się w praktyki tworzenia artystycznego tworzenia. Rozpoczną od wyboru przedmiotu, który ich reprezentuje, opisania jego znaczenia oraz zbadania jego historii i jego pierwotnej funkcji. Uczestnicy nauczą się także podstawowych technik dokumentacji fotograficznej wybranych przedmiotów.

Podróż kontynuowana będzie poprzez stworzenie kompleksowej wystawy wybranych przedmiotów. Obejmuje to szczególnie zbadanie kolekcji, rozwijanie typologii w celu lepszego kategoryzowania i rozumienia przedmiotów, proponowanie nowych narracji oferujących świeże interpretacje oraz dokumentowanie różnych etapów tworzenia wystawy.

Dołącz do nas, aby odkryć, jak archiwa mogą ujawniać narracje  z przeszłości i inspirować do tworzenia nowych historii.