Wykłady gościnne/ Gastvorträge

Badania korpusowe w lingwistyce dyskursu - wykład prof. Ewy Szkudlarek-Śmiechowicz

20 maja 2024 w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się wykład prof. Ewy Szkudlarek-Śmiechowicz zorganizowany przez Ośrodek Badawczo-Dydaktyczny i Transferu Wiedzy "Tekst - Dyskurs - Komunikacja" oraz Katedrę Lingwistyki Stosowanej.

Wykład prof. Ewy Szkudlarek-Śmiechowicz z Uniwersytetu Łódzkiego zatytułowany "Badania korpusowe w lingwistyce dyskursu z użyciem narzędzi i aplikacji usprawniających proces analityczny" zgromadził liczne grono słuchaczy, wśród których znaleźli się pracownicy naukowi, doktoranci i studenci. Prof. Szkudlarek-Śmiechowicz przedstawiła nowoczesne metody i narzędzia stosowane w badaniach korpusowych, podkreślając ich znaczenie w analizie dyskursu.

Spotkanie stworzyło możliwość żywej dyskusji nad zagadnieniami poruszonymi w wykładzie. Stało się również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz inspiracją do dalszych badań.