Realizacja projektu z Funduszu Wyszehradzkiego

W dniach 27-28 września 2023 r. w Politechnice Lwowskiej odbyła się konferencja pn. „The Scientific and Practical Conference PROBLEMS of JOURNALISM EDUCATION AND PRACTICE: UKRAINIAN AND INTERNATIONAL EXPERIENCE” w ramach realizacji projektu naukowego pt. „Journalism education in V4 countries and Ukraine: strengthening of cooperation” (22310314), który został zakwalifikowany do finansowania w ramach programu Visegrad+ Grants (Fundusz Wyszehradzki).
Podczas konferencji referaty wygłosili przedstawiciele partnerskich ośrodków naukowych, w tym reprezentantki Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Kolegium Nauk Humanistycznych prof. dr hab. Grażyna Filip, dr Justyna Majchrowska (Zakład Pragmatyki Komunikacyjnej) i mgr Honorata Smerecka (doktorantka prof. dr. hab. Grażyny Filip).
Współorganizatorzy konferencji i partnerzy projektu:
  • Politechnika Lwowska, Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej;
  • Uniwersytet Rzeszowski, Kolegium Nauk Humanistycznych, Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa (Zakład Pragmatyki Komunikacyjnej);
  • Uniwersytet Św. Cyryla i Metodego w Trnawie, Wydział Komunikacji Społecznej;
  • Uniwersytet Masaryka, Wydział Nauk Społecznych, Katedra Medioznawstwa i Dziennikarstwa.
Celem programu jest utrzymanie ścisłej współpracy wyszehradzkiej i mobilności w Europie Środkowo-Wschodniej w dziedzinie edukacji dziennikarskiej.
Logo Fundacji Wyszechradzkiej