Informacje dotyczące legitymacji studenckich i elektronicznego konta studenckiego

Drodzy Studenci,
poniżej przedstawiamy aktualne informacje dotyczące legitymacji studenckich i elektronicznego konta studenckiego.

1. Termin ważności legitymacji studenckich

zgodnie z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 16 października 2020 r. (Dz. U. 2020 r. poz. 1835) w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z dniem 19 października 2020 r. zostało wprowadzone ograniczenie kształcenia na studiach.

W okresie ograniczenia funkcjonowania uczelni zastosowanie mają szczególne rozwiązania ujęte w art. 51 b. ust. 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85 z późn. zm.), tj. w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności – naklejenia przez pracownika dziekanatu hologramu z terminem ważności.

Jeśli mimo powyższych przepisów, potrzebujecie Państwo potwierdzenia statusu studenta, prosimy o przysyłanie na adres e-mailowy prośby o przesłanie skanu zaświadczenia.

W celu usprawnienia prosimy o kontakt pod właściwy dla danego kierunku studiów adres e-mailowy.

Dane kontaktowe do dziekanatu dla poszczególnych kierunków studiów:

Kierunek studiów

Nr telefonu

Archeologia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

bkucaba@ur.edu.pl

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Filologia angielska, studia stacjonarne

Sztuki wizualne

Turystyka historyczna i kulturowa

1. Opłata za legitymację studencką

Osoby przyjęte na studia mają obowiązek uiścić opłatę za elektroniczną legitymację studencką w wysokości 22 zł na numer subkonta, który należy pobrać ze strony internetowej https://wu.ur.edu.pl/ wybierając zakładkę SUBKONTO.

Opłaty za elektroniczną legitymację studencką nie dokonują:

• absolwenci studiów I stopnia na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiadający legitymację studencką;
  • studenci innych kierunków studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim, posiadający legitymację studencką;
  • osoby, które zrezygnowały ze studiów bądź zostały skreślone z listy studentów na Uniwersytecie Rzeszowskim i posiadają legitymację studencką.

Osoby, które zagubiły elektroniczną legitymację studencką wnoszą opłatę na indywidualny numer subkonta za duplikat elektronicznej legitymacji studenckiej w wysokości 33 zł.

1. Elektroniczne konto studenckie

Aby korzystać z dostępu między innymi do systemów funkcjonujących na Uniwersytecie Rzeszowskim:

należy aktywować ELEKTRONICZNE KONTO STUDENCKIE.

Konto mogą aktywować studenci posiadający Elektroniczną Legitymację Studencką.

INSTRUKCJA AKTYWACJI  ELEKTRONICZNEGO KONTA STUDENCKIEGO POPRZEZ WITRYNĘ INTERNETOWĄ

Aby aktywować konto należy:

• Wejść na stronę ur.edu.pl i kliknąć „Wyślij hasło na adres e-mail”
  • W polu „Login” wprowadzić swój login wraz z domeną „@stud.ur.edu.pl”

Login tworzony jest według wzoru (bez polskich znaków):
[pierwsza_litera_imienia]+[pierwsza_litera_nazwiska]+[nr_albumu]
Należy zwrócić uwagę, że nr albumu jest numerem sześciocyfrowym odczytanym z elektronicznej legitymacji studenckiej

Przykład: Jan Kowalski o numerze albumu 012345 wpisze w polu „Login” jk012345@stud.ur.edu.pl

• W polu „Adres e-mail” wpisać adres e-mail wykorzystywany w procesie rekrutacji (adres e-mail przeniesiony do systemu Wirtualnej Uczelni)
  • Po zaznaczeniu „Nie jestem robotem” kliknąć „Wyślij”

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link służący do ustalenia własnego hasła. Po prawidłowej zmianie hasła konto jest aktywne.