Warsztaty p.t. Wiedeń od A do Z. Wycieczka multimedialna (z przewodnikiem)

Zaproszenie na (przed)wakacyjną, multimedialną wycieczkę po Wiedniu

Katedra Germanistyki UR i Biblioteka Austriacka w Rzeszowie serdecznie zapraszają na przedwakacyjne warsztaty p.t. Wiedeń od A do Z. Wycieczka multimedialna (z przewodnikiem).

Istnieje wiele wycieczek topograficzno-tematycznych – jednak my tym razem pokusimy się o „wycieczkę alfabetyczną”, aby całościowo zaprezentować atrakcje miasta, które każdego czymś zafascynuje. Na naszym multimedialnym spacerze przeniesiemy się do metropolii, w której każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego: piękną barokowo-historyczno-secesyjną architekturę, imponujące barokowe pałace arystokracji, nad którymi góruje monumentalna katedra św. Szczepana, majestatyczną promenadę Ringstraße, legendarny pałac Schönbrunn, białe konie Hiszpańskiej Szkoły Jazdy i wiele innych. A wszystko spowite błękitem modrego Dunaju, przy dźwiękach nieodłącznej dla Wiednia muzyki, pachnące kawą z tortem Sachera. Wspomnę też o kilku godnych uwagi „polskich śladach” w tej metropolii. Odpoczniemy w najstarszym ZOO świata, parkach pamiętających czasy cesarzowej Sissi – również w tym, gdzie obejrzymy najczęściej fotografowany pomnik w Europie, czy w Lasku Wiedeńskim. Następnie zrobimy rundę karuzelą Riesenrad, by obejrzeć omówione atrakcje raz jeszcze.

Wszystkich Zainteresowanych uprzejmie proszę o rezerwację terminu mailowo: florekea@wp.pl / ecwanek@ur.edu.pl lub pod nr tel.: +48 668 604 447.

Dysponuję terminami w piątki, w godzinach 10:15 – 13:30. Sala mieści do 45 osób.

Po prezentacji każdorazowo odbędzie się konkurs z (drobnymi) nagrodami. Każda grupa otrzyma certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Warsztaty odbywają się w budynku filologicznym (A3), w sali 208 na II piętrze.

dr Ewa Cwanek-Florek

Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Neofilologii, Pracownia Językoznawstwa Teoretycznego i Kontrastywnego

Al. mjr. W. Kopisto 2b; 35-959 Rzeszów

florekea@wp.pl, ecwanek@ur.edu.pl, +48 668 604 447