Dyplomatorium kierunku lekarskiego!

Już po raz trzeci odbyło się uroczyste Dyplomatorium absolwentów Kierunku Lekarskiego Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W pięknej scenerii Filharmonii Podkarpackiej, w dniu 24.09.2023 r., 132 młodych lekarzy odebrało pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystości wszyscy młodzi adepci medycyny, w obecności Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie - Pana Doktora Krzysztofa Marchewki, złożyli Przyrzeczenie Lekarskie. Tym samym zobowiązali się do „służenia życiu i zdrowiu ludzkiemu”.

W trakcie uroczystości nie zabrakło podziękowań i wyróżnień. Dziekan Kolegium Nauk Medycznych, Pani Prof. dr hab. Edyta Barnaś nagrodziła Absolwentów, którzy podczas studiów szczególnie aktywnie angażowali się w działalność naukową, społeczną i kulturalną.
Wyróżnienia otrzymali:
- Za wysokie wyniki w nauce: Aleksandra Kuźniar, Julia Rybak, Magdalena Żybura
- Za wysoką aktywność naukową: Paulina Pisaniak, Łukasz Zarębski
- Za znaczące osiągnięcia naukowe: Anna Mazur
- Za wysoką aktywność naukową i projektową: Sylwia Samojedny, Agnieszka Szyszkowska
- Za wysoką aktywność społeczną: Julia Nawrocka Anna Opalińska
- Za wysoką aktywność charytatywną i sportową: Klaudia Wilk- Trytko

Z kolei absolwenci Kierunku Lekarskiego uhonorowali Nauczycieli Akademickich, za ich pracę, zaangażowanie, wrażliwość i oddanie.
Wyróżnienia od Absolwentów otrzymali:
- Pan Prof. dr hab. n. med. Jacek Tabarkiewicz
- Pan Dr hab. n. med. Wojciech Wąsek, prof. UR
- Pan Lek. Tomasz Kaziród

Uwieńczeniem uroczystości był wykład gościa specjalnego, Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Pana prof. dr hab. n. med. Piotra Ponikowskiego pt.„Moja droga w nauce. Dlaczego warto iść pod prąd”. Profesor Piotr Ponikowski jest nie tylko jednym z najlepszych naukowców w Polsce, rokrocznie znajdującym się na liście najczęściej cytowanych badaczy na świecie, ale również osobą zaangażowaną w rozwój polskiej opieki medycznej, będąc wymienianym w pierwszej piątce 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie.

Drodzy Absolwenci!
Życzymy Wam szczęścia i samych sukcesów w dalszym życiu zawodowym oraz prywatnym!
Serdeczne gratulacje!