Prof. dr. hab. n. med. Halina Bartosik-Psujek została wybrana do Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024 – 2028

Pani prof. dr hab. n. med. Halina Bartosik - Psujek w wyniku wyborów przeprowadzonych przez Członków Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk została powołana do Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024-2027.

Nota biograficzna

Kierownik Zakładu Neurologii Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego i Kierownik Kliniki Neurologii z Pododdziałem leczenia Udaru Mózgu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Jednocześnie pełni funkcję Konsultanta Wojewódzkiego do spraw Neurologii dla Województwa Podkarpackiego. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii chorób neuroimmunologicznych, a szczególnie stwardnienia rozsianego. Systematycznie wprowadza nowe terapie, co umożliwia nowoczesne leczenie pacjentów z całego województwa podkarpackiego. Jej zainteresowania obejmują również diagnostykę i terapię chorób naczyniowych mózgu, a szczególnie wprowadzanie nowych metod leczniczych i organizacyjnych dla chorych z udarem mózgu. Rozwija również terapie chorób neurozwyrodnieniowych i chorób rzadkich.

Jest autorką ponad 200 prac i doniesień zjazdowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Organizuje regionalne i ogólnopolskie konferencje naukowe oraz szkolenia i kampanie edukacyjne dotyczące chorób neurologicznych, kierowane zarówno do lekarzy jak i pacjentów.

Od 2008 jest Członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, a od 2017 kieruje Oddziałem Rzeszowskim Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W latach 2018-2021 pełniła funkcję Prezesa Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Jako wyraz uznania dla jej działalności, otrzymała w 2022 roku tytuł Honorowego Członka Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, a w 2020 roku od organizacji pacjentów chorych na SM, tytuł Ambasadora SM.

Serdeczne gratulacje dla Pani Profesor!

Informacja o wynikach wyborów do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk