Studenci kierunku lekarskiego na międzynarodowych warsztatach TMET: Training Medical Education Trainers

Barbara Tomaszek i Mateusz Iwański – studenci kierunku lekarskiego naszej uczelni w dniach 16-19.02.2023r. wzięli udział w międzynarodowych warsztatach TMET: Training Medical Education Trainers organizowanych przez Malta Medical Student’s Association będącej częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.

Uczestnictwo w tym szkoleniu pozwoliło na zwiększenie wiedzy na temat edukacji medycznej i poznanie sposobów jej propagowania. Jednak głównym jego założeniem było przygotowanie do organizowania oraz prowadzenia warsztatów czy szkoleń zarówno dla studentów, jak i przyszłych pacjentów, celem których jest podniesienie jakości opieki medycznej w kraju.

Z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników biorących udział w wydarzeniu, reprezentowanie naszej uczelni przez dwóch Członków Programu Stałego ds. Edukacji Medycznej Oddziału Rzeszów IFMSA-Poland jest wyróżnieniem dla Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Studenci znaleźli się w gronie 5 osób, które posiadają uprawnienia trenerskie w edukacji medycznej IFMSA-Poland w kraju.