Studenci kierunku lekarskiego podczas 18th Warsaw International Medical Congress!

W dniach 21-23 kwietnia 2023 studenci kierunku lekarskiego Konrad Wróbel i Anna Głowacka uczestniczyli w międzynarodowej konferencji 18th Warsaw International Medical Congress, która odbyła się w Warszawie.

Udział w konferencji odbył się w ramach realizacji grantu MEiN „Najlepsi z najlepszych! 4.0” pt. „Popularyzacja innowacyjnych wyników badań naukowych z obszaru onkologii precyzyjnej w ramach udziału studentów w międzynarodowych konferencjach”. W trakcie konferencji p. Konrad Wróbel zaprezentował pracę pt. „Knockout of lncRNA-CCAT1 with the use of CRISP-CAS9 system and G7 PAMAM dendrimers influences apoptosis and proliferation of NSCLC cells” autorstwa Anny Głowackiej, Mateusza Iwańskiego oraz Konrada Wróbla. Prezentacja została wyróżniona w sesji Basic & Preclinical Science.

Praca jest oparta na wynikach uzyskanych w trakcie realizacji grantu MEiN „Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje”. Opiekunami naukowymi pracy byli prof. Jacek Tabarkiewicz, prof. Stanisław Wołowiec oraz dr Konrad Kwaśniak. Studenci Anna Głowacka i Mateusz Iwański byli także uczestnikami w programie „Mistrzowie Dydaktyki”.