Zaproszenie na sesję wykładową z okazji Tygodnia Mózgu

Serdecznie zapraszamy na sesje wykładową z okazji Tygodnia Mózgu. Spotkanie odbędzie się 17 marca o godz. 15.00 w budynku G-4 (ul. Warzywna 1A) Uniwersytetu Rzeszowskiego (Aula -101). Wstęp wolny. W programie wykłady:

➡️ Myślenie – produkt mózgu czy ducha? – prof. Aleksander Bobko

➡️Mózg na polu walki – prof. Andrzej Urbanik

Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week –BAW)

To kampania o zasięgu światowym organizowana w celu popularyzacji wiedzy o mózgu i postępów w badaniu ośrodkowego układu nerwowego. Odbywa się co roku w marcu. W ramach Tygodnia Mózgu odbywają się różnego rodzaju akcje edukacyjne, o otwartej formule. Inicjatywa pochodzi od Dana Alliance for Brain Initiatives. Po raz pierwszy BAW zorganizowano w USA w roku 1996 a w Polsce w 1999 roku. Akcje edukacyjne związane z BAW odbywają się w wielu polskich miastach. Od roku 2014 Tydzień Mózgu obchodzony jest także w Rzeszowie z inicjatywy prof. Andrzeja Urbanika w formie sesji wykładowej na temat aktualnych problemów związanych w funkcjonowaniem mózgu. Gospodarzem jest Uniwersytet Rzeszowski.