Jubileusz 60-lecia działalności Akademickiego Związku Sportowego

W dniu 16 czerwca 2023 r. przeprowadzono obchody Jubileuszu 60-lecia AZS w Rzeszowie oraz Podkarpaciu. Początki działalności to maj 1963, kiedy to przy ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Rzeszowie powstała pierwsza jednostka organizacyjna AZS. Jej Prezesem wybrano prof. Kazimierza Oczosia.

Wraz z powstawaniem w Rzeszowie kolejnych Klubów Uczelnianych AZS przy Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Studium Nauczycielskim powołano w 1965 roku Zarząd Środowiskowy AZS, którego Prezesem został również prof. Kazimierz Oczoś.

Na obchody Jubileuszu przybyli przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych województwa oraz lokalnych jednostek samorządu. Uczestnikami zdarzenia byli przedstawiciele podkarpackich uczelni oraz sponsorów. Szczególnymi gośćmi byli Prezes Zarządu Głównego AZS oraz Jego Członkowie. Przed rozpoczęciem obchodów Zarząd Główny odbył swoje posiedzenie.

Ważną częścią obchodów było wręczenie Odznaczeń państwowych /Krzyże Zasługi/, resortowych /za Zasługi dla Sportu/, organizacyjnych AZS /medal Piaseckiego, Odznaki AZS/ oraz medali za Zasługi dla ZS AZS. Ponadto wręczono okolicznościowe podziękowania /statuetki/ sportowcom, trenerom oraz działaczom. Uhonorowano również Patronów Honorowych, Medialnych oraz Sponsorów wydarzenia.

KRZYŻE ZASŁUGI:
  Zieliński Janusz – srebrny krzyż
  Zadarko Emilian – brązowy krzyż
Odznaki za Zsługi dla Sportu:
  Bąk Robert – srebrna odznaka
  Binkowski Jacenty - srebrna odznaka
  Świątek Artur - srebrna odznaka
Nagroda im. Eugeniusz Piaseckiego:
  Zieliński Janusz