Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Turystyka i Rekreacja

W roku akademickim 2022/23 Polska Komisja Akredytacyjna wydała ocenę pozytywną dla kierunku Turystyka i Rekreacja, studiów I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim, prowadzonego przez Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej Kolegium Nauk Medycznych UR. Akredytacja na wymienionym kierunku została udzielona na 6 lat, następna ocena programowa planowana jest w roku akademickim 2028/29. Wszystkie przyjęte przez PKA kryteria jakościowe uzyskały ocenę w pełni. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdziło, że proces kształcenia realizowany na Uniwersytecie Rzeszowskim umożliwia studentom kierunku Turystyka i Rekreacja osiągnięcie założonych efektów kształcenia.