Aktywny Senior-relacja

Szanowni Państwo,

W dniu 27 maja 2023 roku w godzinach 9.00-14.00 w budynku Katedry Fizjoterapii przy ul. Marszałkowskiej 24 odbyła się I edycja wydarzenia pt. AKTYWNY SENIOR.

W ramach eventu pracownicy i studenci Instytutu Nauk o Zdrowiu kierunków: Fizjoterapia, Dietetyka, Pielęgniarstwo oraz Ratownictwo Medyczne zorganizowali prelekcje na temat aktywności fizycznej po 60 roku życia, profilaktyki chorób, kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na sali gimnastycznej odbyły się ćwiczenia fizjoterapeutyczne dla Seniorów: „Zdrowy kręgosłup i równowaga” oraz „Choreoterapia – terapia tańcem i ruchem”.

Przez cały czas trwania imprezy działały tzw. punkty zdrowia, w których Uczestnicy mogli otrzymać porady fizjoterapeutyczne (m.in. skorzystać z masażu, oceny poziomu stresu, równowagi czy siły mięśniowej), konsultacje dietetyczne i pomiary składu masy ciała, porady pielęgniarskie, (m.in.: pomiar ciśnienia krwi, cukru, samobadanie piersi na fantomach), jak również mogli skorzystać z szybkiego kursu pierwszej pomocy oraz nauki obsługi defibrylatora.

Seniorzy mogli zapoznać się także z wysokospecjalistycznego sprzętem ortopedycznym oferowanym przez firmę OrtoRes oraz wypróbować ekologiczne wyroby kosmetyczne firmy Sylveco.

Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem osób zrzeszonych zarówno w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy UR, rzeszowskich klubach seniora, jak i mieszkańców osiedla Staromieście.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom wydarzenia pt. AKTYWNY SENIOR, jak również jego Organizatorom 😊.

Do zobaczenia w następnym roku 😊.