"Dzień Seniora" w Kolegium Nauk Medycznych - relacja

Szanowni Państwo,

W dniu 25 maja 2024 roku w godzinach 9.00-15.30 w budynku Katedry Fizjoterapii przy ul. Marszałkowskiej 24 odbyła się II edycja wydarzenia pt. AKTYWNY SENIOR.

W ramach eventu pracownicy i studenci Kolegium Nauk Medycznych zorganizowali prelekcje na temat determinantów zdrowia, dobrego snu, kondycji mózgu, zdrowego kręgosłupa, wielolekowości, znaczenia diety w długowieczności, profilaktyki uroginekologicznej.

Na sali gimnastycznej odbyły się ćwiczenia fizjoterapeutyczne dla Seniorów: „Zdrowy kręgosłup i równowaga”, „Choreoterapia – terapia tańcem i ruchem”, „Ćwiczenia mięśni dna miednicy”, zaś na świeżym powietrzu „Nordic Walking”.

Przez cały czas trwania imprezy działały tzw. punkty zdrowia, w których Uczestnicy mogli otrzymać porady fizjoterapeutyczne (m.in. skorzystać z masażu, oceny równowagi czy siły mięśniowej, porady i badania uroginekologiczne i podologiczne), konsultacje dietetyczne i pomiary składu masy ciała, porady pielęgniarskie, (m.in.: pomiar ciśnienia krwi, cukru, samobadanie piersi na fantomach), porady dotyczące zdrowia mózgu i sprawności poznawczej. Seniorzy mogli również skorzystać z szybkiego kursu pierwszej pomocy oraz nauki obsługi defibrylatora.

Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem osób zrzeszonych zarówno w Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy UR, rzeszowskich klubach seniora, jak i mieszkańców osiedla Staromieście.

Wydarzenie było objęte patronatami: Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii Odział Podkarpacki, Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej, Laboratorium Gerontoprofilaktyki PMCBI. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio Via.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom wydarzenia „AKTYWNY SENIOR”, jak również jego Organizatorom oraz instytucjom sprawującym patronat 😊.

Do zobaczenia w następnym roku 😊.

Relacja w Radio Via