Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Z okazji uczczenia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w dniu 20.03.2023 zostali zaproszeni przez dr hab. Prof. UR Mariusza Drużbickiego oraz dr Artura Sochackiego do Katedry Rehabilitacji, znakomici sportowcy z naszego regionu. Na spotkaniu ze studentami fizjoterapii dzielili się swoją wiedzą;

• Paweł Gawlik, instruktor Aktywnej Rehabilitacji, prowadzący zajęcia w naszym regionie, aktywizując ON by do sportu mogli trafić.
  • Paweł Szostak, reprezentant Polski w rugby na wózkach, zawodnik Flying Wings Rzeszów.
  • Rafał Wilk, wielokrotny Mistrz Paraolimpijski, specjalista w kolarstwie ręcznym, narciarstwie, nauczyciel akademicki.
  • Marcin Kostera, zawodnik Amp Futbol Stali Rzeszów, również bilardzista na światowym poziomie.
  • Krzysztof Żyłka, tenisista stołowy, paraolimpijczyk zawodnik najlepszy w Polsce w swojej kategorii.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, sportowcy dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu uprawianej dyscypliny i nie tylko. W przyszłym roku chcemy kontynuować takie spotkania, bo brawa na zakończenie jak i rozmowy w kuluarach, wskazują że jest taka potrzeba.

Serdecznie dziękujemy naszym Mistrzom i studentom fizjoterapii za przybycie i pełne zaangażowanie w tym spotkaniu.