"Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR - zaproszenie dla studentów

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza studentów I roku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, którzy jeszcze nie wzięli udziału w szkoleniu do udziału w:

SZKOLENIU ŚWIADOMOŚCIOWYM
DOTYCZĄCYM PROBLEMÓW OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

w ramach projektu „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR
Cele szkolenia:
Ukazanie problemów dnia codziennego osób z dysfunkcjami wzroku, słuchu, ograniczeniami ruchowymi, zaburzeniami psychicznymi. Zwiększenie poziomu świadomości społecznej na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ich funkcjonowania na Uczelni oraz integracji ze środowiskiem akademickim. Studenci zapoznają się ze sposobami efektywnego komunikowania się z osobami z niepełnosprawnością oraz praktycznymi formami wsparcia osób z różnymi dysfunkcjami.
Wymiar godzin:
4 godziny dydaktyczne (45 min): 4 godziny w formie zdalnej (szkolenie on-line)
Daty szkoleń:
grupa 1-12.06.2023, godz. 09:00-12:00
grupa 2-19.06.2023, godz. 16:00-19:00
Projekt „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 POWR.03.05.00-00-A007/19
Kryteria rekrutacji:
- status Studenta I roku studiów pierwszego stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, na Uniwersytecie Rzeszowskim (oświadczenie w ankiecie zgłoszeniowej)
- dodatkowe punkty dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności: 2 pkt.,
- w przypadku takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego ze wskazaniem daty szkolenia.
Link do formularza zgłoszeniowego online: https://forms.office.com/e/v00N2Nvv9A
Rekrutacja będzie otwarta od 26.05.2023 r.
Poszczególne grupy będą zamykane, po wypełnieniu limitu miejsc.
Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego, uczestnik ok. 2 dni przed szkoleniem na podanego maila w formularzu zgłoszeniowym otrzyma dokumenty do uzupełnienia i podpisania z datą szkolenia NIEBIESKIM DŁUGOPISEM. Dokumenty oryginalne należy dostarczyć do Biura Projektu, ul. Pigonia 6, budynek A4, pokój nr 2 z dopiskiem: BON „Przyjazny nURt – rozwój dostępności UR” lub przesłać pocztą tradycyjną na adres podany poniżej.
Kontakt:
Biuro Projektu „Przyjazny nURt”
ul. Pigonia 6, pok. 2,
Rzeszów 35-959
Telefon /017/ 872-10-31
e-mail: przyjaznynurt@ur.edu.pl
Koordynator zadania:
dr hab. prof. UR
Katarzyna Walicka-Cupryś
Realizacja projektu jest dostosowana do potrzeb osób
z niepełnosprawnością.