Repetytorium do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego

„Repetytorium do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego”

Bezpłatny kurs przygotowujący dla studentów ostatniego roku kierunku Fizjoterapia organizowany przez Katedrę Fizjoterapii KNM UR

CO ZAPEWNIAMY?  / W ramach Repetytorium

- ponad 30 tygodni  spotkań przygotowawczych* (m.in. pytania wstępne, wykład, dyskusja, test) - w każdym tygodniu realizowane będą spotkania w wymiarze średnio 3 godzin z zakresu przedmiotów i zakresów tematycznych wskazanych w wytycznych KIF do PEF (Załącznik do uchwały nr 503/I KRF Krajowej Rady Fizjoterapeutów z dnia 17.07.2020 r.).

Tematyka spotkań, a tym samym pytań egzaminacyjnych Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego, uwzględnia następującą problematykę:

1. Diagnostyka funkcjonalna, w tym diagnostyka funkcjonalna w dysfunkcjach układu ruchu, w chorobach wewnętrznych i w wieku rozwojowym.
  2. Fizjoterapia w dysfunkcjach układu ruchu, w tym fizjoterapia w dysfunkcjach układu ruchu w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w medycynie sportowej, w reumatologii, w neurologii i neurochirurgii oraz w wieku rozwojowym.
  3. Fizjoterapia w dziedzinach medycyny: w chorobach wewnętrznych, w kardiologii, w kardiochirurgii, w chorobach płuc, w neurologii, w chirurgii, w ginekologii i położnictwie, w geriatrii, w psychiatrii, w onkologii i medycynie paliatywnej.
  4. Wyroby medyczne, w tym z zakresu ortotyki i protetyki.
  5. Fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia.
  6. Adaptowana aktywność́ fizyczna i sport osób z niepełnosprawnością.
  7. Kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu, w tym kinezjologia.
  8. Bioetyka, prawo medyczne oraz orzecznictwo w zakresie stanu funkcjonalnego pacjenta.
  9. Zdrowie publiczne, w tym funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia i funkcjonowanie podmiotów wykonujących działalność́ leczniczą.

Wykładowcy:
-    nauczyciele akademiccy Katedry Fizjoterapii Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego - specjaliści z poszczególnych dziedzin fizjoterapii.

Termin kursu i lokalizacje*:

11.2021 - 31.05.2022. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytet Rzeszowski on-line platforma Teams lub ul. Marszałkowska 24/ PMCBI** ul. Warzywna 1a

Repetytorium do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego - harmonogram

*wykład on-line/w kontakcie bezpośrednim w zależności od sytuacji epidemicznej oraz liczby chętnych

** PMCBI -Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych.