Studenci Instytutu Nauk o Zdrowiu UR beneficjentami stypendium Ministra Nauki dla studentów na rok akademicki 2023/2024

Z dumą informujemy, że dwoje studentów naszego Instytutu Nauk o Zdrowiu, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana Dariusza Wieczorka otrzymało stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe za rok akademicki 2023/2024.

Są to:

Sabina Martyna Lizis - fizjoterapia

Paweł Gil - dietetyka

Spośród 1048 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendium łącznie 386 studentom z kraju, których wnioski zostały pozytywnie zarekomendowane.

Stypendium ministra jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17.000 zł. Stypendium wypłaca studentowi uczelnia w terminie 14 dni od dnia zaksięgowania środków na jej rachunku bankowym.

Pełna informacja znajduje ukazała się tuż przed Świętami na stronie internetowej UR, poniżej link: