Inicjatywy SKN Polożnych

Dni Otwarte Szkoły Rodzenia w KSW Nr 2 w Rzeszowie

17 czerwca 2023r. Studenckie Koło Naukowe Położnych w składzie: Weronika Czech, Klaudia Buda i Kamila Wiatr wraz z opiekunem dr n med. Barbarą Zych uczestniczyło w akcji ,,Dni otwarte szkoły rodzenia” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie pod hasłem „Porodówka na Górce – poród z Górki”. Celem spotkania była promocja działającej przy szpitalu Szkoły Rodzenia i Dni Promocji Karmienia Piersią. Podczas wydarzenia przyszli rodzice mieli okazję zapoznać się ze szpitalem, odwiedzić izbę porodową, porozmawiać ze specjalistami, poszerzyć wiedzę na temat macierzyństwa, porodu, laktacji i opieki nad niemowlęciem.

Koło Naukowe Położnych przeprowadziło wykład i warsztaty z pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach u dzieci. Dodatkowo przygotowano dla rodziców warsztaty z profilaktyki i wykonywania samobadania gruczołu piersiowego.

Fotorelacja z wydarzenia: https://nowiny24.pl/porodowka-na-gorce-porod-z-gorki-dni-otwarte-szkoly-rodzenia-w-klinicznym-szpitalu-wojewodzkim-nr-2-w-rzeszowie-zdjecia-wideo/ar/c6-17642357