Inicjatywy SKN Polożnych

Piknik Charytatywny w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci z SKN Położnych

W dniu 18 czerwca 2023r. Studenckie Koła Naukowe Położnych w składzie: Katarzyna Kycińska, Julia Latra, Klaudia Buda i Weronika Czech już po raz drugi wzięło udział w Pikniku Charytatywnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie.

Głównymi uczestnikami pikniku były dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodzice. SKN Położnych przygotowało wiele atrakcji dla dzieci które skutecznie zachęcały najmłodszych do odwiedzenia stoiska wraz z rodzicami. Podczas zabawy z dziećmi, pozostała część studentów zachęcała rodziców w tym czasie do wzięcia udziału w warsztatach profilaktycznych na temat profilaktyki raka piersi, samobadania gruczołu piersiowego i profilaktyki raka szyjki macicy. Zainteresowanym rodzicom zaprezentowano także przebieg badania cytologicznego, a każdy chętny odwiedzający nasze stoisko mógł zapoznać się ze sprzętem niezbędnym do jego wykonania.

Dzięki zaangażowaniu Studenckiego Koła udało zebrać się datki na cele charytatywne a przy okazji zmotywować grupę rodziców do regularnego wykonywania badań profilaktycznych i kształtowania postaw prozdrowotnych.