Inicjatywy SKN Polożnych

Uniwersytecki Dzień Kobiet z udziałem SKN Położnych

W dniu 8 marca 2023r. Studenckie Koło Naukowe Położnych w składzie Wiktoria Jabłczyk, Lidia Rumak, Anna Nowak i Beata Lichoń uczestniczyło w Uniwersyteckim Dniu Kobiet. Uniwersytecki Dzień Kobiet odbywał się w budynku A1, tam też studentki SKN Położnych wszystkich zainteresowanych uczestników stoiska zapoznawały z tematyką prozdrowotną zapobiegającą nowotworom hormonozależnym. Uczestnicy zainteresowani zdobyciem praktycznych umiejętności mieli możliwość nauczenia się techniki samobadania piersi oraz zapoznania się ze sprzętem medycznym służącym do pobierania badania cytologicznego i środkami higieny osobistej. Pomimo przygotowanego stoiska dla Kobiet, cieszyło się ono dużym zainteresowaniem również wśród Panów, a pytania w kuluarach znacznie wykraczały poza zakres profilaktyki nowotworów.

W tym dniu poza dawką edukacji zdrowotnej dla Pań zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans, a wśród uczestniczek spotkania rozlosowano upominki.