Aktualności Katedry Fizjoterapii

XXVII Międzynarodowa Konferencja Young Sports of Ukraine

W dniach 4-5 maja 2023 odbyła się XXVII Międzynarodowa Konferencja Young Sports of Ukraine. Konferencja organizowana była przez Lwowski Państwowy Uniwersytet Kultury Fizycznej oraz

- Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (Polska),

- OmniAthlete (Włochy),

- Bayburt Üniversitesi (Turcja),

- Dunărea de Jos University of Galati (Rumunia),

- Gazi Üniversitesi (Turcja),

- International Federation for Fitness, Health, Physical Education & Iron Games (Arabia Saudyjska),

- Latvijas Universitāte (Łotwa)

- Setanta College (Irlandia)

- Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach (Polska)

- Uniwersytet Rzeszowski (Polska)

- Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie (Polska)

- University of Nebraska (USA)

- Universidade Estadual do Oeste do Paraná (Brazylia)

- Lietuvos Sporto Universitetas (Litwa)

- Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (Polska).

W Konferencji brali udział uczestnicy z całego świata, przedstawiając swoje najnowsze wyniki badań.

Z Instytutu Nauk o Zdrowiu, Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego udział wzięły – Pani prof. Lidia Perenc wygłosiła wykład pt. Attitudes of medical students towards blaming rape victims, Pani dr Joanna Baran była członkiem Komitetu Naukowego a Pani prof. Teresa Pop (emerytowany pracownik INOZ, KNM, UR) była honorowym członkiem Komitetu Organizacyjnego.