Relacja z Dnia Otwartego Kolegium Nauk Medycznych

W dniu 21 kwietnia 2022r. 300 uczniów szkół ponadpodstawowych wzięło udział w Dniu Otwartym Kolegium Nauk Medycznych.

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych, Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletyczne - Ośrodek Badań Innowacyjnych w Sporcie oraz Centrum Symulacji Medycznej gościły klasy z:

- II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy

- Liceum Ogólnokształcącego im. Ken w Dynowie

- Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku

- I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie;

- II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

- III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Rzeszowie

- IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Rzeszowie

- IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie

Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w wielu interaktywnych zajęciach i pokazach elektroradiologii, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, wychowania fizycznego, przygotowywali dietetyczne posiłki, wykonywali eksperymenty z English Division czy pracowali z wirtualnym pacjentem. DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZA ZAINTERESOWANIE NASZĄ OFERTĄ KSZTAŁCENIA!

W organizację Dnia Otwartego KNM aktywnie włączyli się pracownicy Kolegium Nauk Medycznych, a przede wszystkim studenci zrzeszeni w Kołach Naukowych Kolegium Nauk Medycznych.

Dzień był pełen wrażeń, relację znajdziecie w poniższej galerii oraz na facebooku Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kolegium Nauk Medycznych, Instytutu Nauk o Zdrowiu, Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, nowym TikTok Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Do zobaczenia w przyszłym roku!