Podsumowanie wizyty Prof. Giuseppe Cibelli

W dniu 26 kwietnia 2023 r. odbyła się wizyta Prof. Giuseppe Cibelli z Uniwersytetu w Foggi we Włoszech. Profesor jest kierownikiem Katedry Fizjologii na kierunku lekarskim na Wydziale Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej Uniwersytetu w Foggii oraz kierownikiem Oddziału Klinicznego Medycyny Sportowej Kliniki w Foggii. Wizyta realizowana była w ramach projektu „Nowa Przestrzeń Naukowca #KNM” przez Kolegium Nauk Medycznych.

Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy w tym wymiana doświadczeń naukowych i dydaktycznych oraz umiędzynarodowienie badań w dziedzinie diagnostyki fizjologicznej oraz medycyny sportowej. Wizyta Profesora miała miejsce w Instytucie Nauk Medycznych oraz Przyrodniczo – Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych. Składała się ona z części teoretycznej połączonej z wykładem oraz panelem dyskusyjnym z udziałem polskich i zagranicznych studentów kierunku lekarskiego. Wykład w języku angielskim dotyczył tematyki związanej z medycyną sportową oraz fizjologią wysiłku fizycznego pt. „Exercise Prescription for Health”. Wizyta obejmowała również zapoznanie się z infrastrukturą naukową i dydaktyczną Kolegium Nauk Medycznych.

Opiekunem naukowym wydarzenia był mgr Filip Wołoszyn z Zakładu Fizjologii Człowieka. W spotkaniach uczestniczyły również władze Instytutu Nauk Medycznych oraz pozostali członkowie Zakładu Fizjologii Człowieka, pracownicy Kolegium Nauk Medycznych i Przyrodniczo – Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych, a także studenci Studenckiego Koła Naukowego Fizjologii Neuron.