Pracownik Instytutu Informatyki mgr inż. Tadeusz Ruchlewicz certyfikowanym trenerem firmy MikroTik

W dniach 4-6 października 2023 pracownik Kolegium Nauk Przyrodniczych mgr inż. Tadeusz Ruchlewicz pełniący funkcję administratora sieci komputerowej w Instytucie Informatyki zdał egzamin uzyskując międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia autoryzowanych szkoleń zakończonych oficjalnym międzynarodowym certyfikatem. Trzydniowe warsztaty zakończone egzaminem odbyły się w siedzibie firmy MikroTik w stolicy Łotwy, Rydze.

Ten niewątpliwy sukces z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć dydaktycznych prowadzonych na kierunku Informatyka, podczas których studenci będą mogli uzyskać nie tylko certyfikat pierwszego stopnia (Mikrotik Certified Network Associate) ale również wysoko specjalistyczne certyfikaty inżynierskie z zakresu routingu (MikroTik Certified Routing Engineer), switchingu (Mikrotik Certified Switching Engineer), bezpieczeństwa sieci komputerowych (MikroTik Certified Security Engineer) czy też sieci bezprzewodowych (MikroTik Certified Wireless Engineer). Uzyskane uprawnienia poszerzą różnorodność i podniosą atrakcyjność szkoleń oferowanych przez Lokalną Akademię Cisco działającą przy Instytucie Informatyki.