"Matematyczna fuzja" - Porozumienie z Podkarpackim Zespołem Placówek Wojewódzkich

W dniu 12 lutego 2024 r. zostało zawarte  porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Podkarpackim Zespołem Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Umowa ma na celu współdziałanie w zakresie realizacji komponentów Podkarpackiego Programu Upowszechniania Matematyki „Matematyczna Fuzja” i przewiduje m.in. prowadzenie przez nauczycieli akademickich i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego adresowanych do uczniów i nauczycieli wykładów upowszechniających matematykę. W ramach zadań Partnera, zrzeszonego w Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich - Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, porozumienie przewiduje m.in. prelekcje doradców metodycznych w zakresie prawa oświatowego i funkcjonowania szkoły dla studentów kierunku matematyka przygotowujących się do wykonywania zawodu nauczyciela. Za realizację umowy odpowiedzialny jest Instytut Matematyki Kolegium Nauk Przyrodniczych UR.

Fot. Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich