Spoktania w ramach projektu "Matematyczna Fuzja"

W ramach współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackiego Zespołu Placówek Wychowawczych oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki - Oddział Podkarpacki w ramach realizowanego projektu "Matematyczna Fuzja" odbyły się dwa spotkania doradców metodycznych z matematyki ze studentami kierunku matematyka Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W ramach w/w współpracy dr Beata Kraska - nauczyciel, doradca metodyczny z matematyki dla szkół podstawowych i Joanna Kozubal - nauczyciel, doradca metodyczny z matematyki dla szkół ponadpodstawowych, z-ca przewodniczącego SNM - OP dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie podstawowych zapisów prawa oświatowego regulującego zasady i standardy zatrudniania, funkcjonowania i oceniania nauczycieli w placówkach oświatowych.

Program spotkań został podzielony na cztery części:

• Zanim zostaniesz nauczycielem, Prawo oświatowe.
  • Dokumentacja wewnątrzszkolna i inne obowiązki nauczyciela.
  • Awans zawodowy nauczyciela.
  • Ocena pracy nauczyciela.

Uczestniczący w zajęciach studenci mieli możliwość zapoznania się ze sposobem "poruszania się" wśród licznych aktów prawnych obowiązujących w oświacie. Prowadzące dzieliły się również informacjami związanymi ze zmianami, jakie dokonują się w ostatnich latach z uwzględnieniem   obowiązków, jakie ciążą na nauczycielach, związanych między innymi z: prowadzeniem różnorodnej dokumentacji, doskonaleniem się, obejmowaniem opieką uczniów z SPE, aspektami tej pracy i wiele innych.

Źródło: SNM Oddział Podkarpackie