Student fizyki na wyjeździe naukowym w czeskich Pardubicach!

W ramach programu NAWA – IMPRESS-U (International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine) student kierunku Fizyka – Michał Golenia wraz z kolegami z innych kierunków naszej uczelni, pod opieką naukową dr hab. Józefa Cebulskiego, prof. UR, miał okazję realizować interdyscyplinarne badania nad nowatorskimi materiałami amorficznymi we współpracy z zespołem badawczym z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Informatyki Uniwersytetu w Pardubicach.

W trakcie pobytu w Pardubicach oprócz intensywnych badań, studenci mieli okazję zwiedzać Czechy, poznając ich kulturę, historię i kuchnie – było to nie tylko cenne doświadczenie naukowe, ale również niezapomniana przygoda.

Udział w takich projektach jak IMPRESS-U daje naszym studentom możliwość rozwoju naukowego, międzynarodowej współpracy i zdobycia cennego na rynku pracy doświadczenia. Już w tym roku studenci będą mieli okazję kontynuować badania w Uniwersytecie w Rennes I we Francji, a za rok pojadą do Austin Peay State University w USA!

Zapraszamy do śledzenia dalszych działań i dołączenia do grona studentów kierunku Fizyka na Uniwersytecie Rzeszowskim!