Wyjazd naukowy studenta kierunku fizyka do Uniwersytetu Rennes we Francji!

Trzech studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego (w tym student kierunku Fizyka – Michał Golenia) mieli okazję realizować staż naukowy dotyczący syntezy szkieł i włókien dla zastosowań w podczerwieni w Instytucie Nauk Chemicznych Uniwersytetu Rennes (Francja). Wyjazd został zrealizowany w ramach programu NAWA – IMPRESS-U (International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine), pod opieką naukową dra Jarosława Shpotyuka oraz dra Bohdana Mahlovanego.
W trakcie pobytu w Rennes oprócz działalności badawczej, studenci mieli okazję zwiedzać Paryż i północno-zachodnie wybrzeże Francji, poznając ich kulturę, historię i kuchnię – było to nie tylko cenne doświadczenie naukowe, ale również niezapomniana przygoda.

Udział w takich projektach jak IMPRESS-U daje naszym studentom możliwość rozwoju naukowego, międzynarodowej współpracy, nawiązania kontaktów i zdobycia cennego na rynku pracy doświadczenia. W przyszłym roku w ramach tego projektu planowany jest staż naukowy studentów UR w Austin Peay State University w USA!

Zapraszamy do śledzenia dalszych działań i dołączenia do grona studentów kierunku Fizyka na Uniwersytecie Rzeszowskim!