15 listopada 2023 roku w Trzcianie odbyła się XIV edycja Podkarpackiej Konferencji Rolnictwa Ekologicznego

15 listopada 2023 roku w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie odbyła się XIV edycja Podkarpackiej Konferencji Rolnictwa Ekologicznego.W programie konferencji znalazły się wystąpienia związane z tematyką nawozów organicznych, gleby będącej miejscem prowadzenia produkcji roślinnej, biologicznych środków ochrony roślin czy praktyczne przykłady funkcjonowania gospodarstw ekologicznych, a także rozwiązaniami powodujące wzrost ich konkurencyjności.

W Konferencji wzięli udział pracownicy UR dr inż. Dagmara Migut, oraz dr Karol Skrobacz, wraz z grupą studentów kierunków rolnictwo i agroleśnictwo.

Stoisko Uniwersytetu Rzeszowskiego, prezentujące ofertę dydaktyczną INROiKŚ znalazło się wśród stanowisk firm związanych z branżą rolniczą.